Single Blog

Enneagramų istorija

Tai devynių taškų Enneagramų simboliai, kurie kilę iš sufijų ir išplatinti vakarų Rusijos dvasinio mokytojo Gurdžijevo ankstyvame dvidešimtame amžiuje. Šis išminčius galvojo, kad skirtingi asmenų tipai turi sistemą, kuri yra kelias suprasti save ir kitus išreiškiant tam tikrus judesius, kurie gali keisti dvasinį pakylėjimą žmonių gyvenime. Gurdžijevas, kaip dvasinis mokytojas naudojo šokius ir tai buvo raktas  jo mokyme, taip jis suprato savo studentus ir nukreipė jų elgesį taip, kad jie surastų savo natūralumą. Tai naudojo pritaikydamas kiekvienam savo studentui, kad padėti augti ir subalansuotų jų protą, fizines ir emocines dinamikas. Taip buvo surasti ir nustatyti silpniausi asmenybės taškai, kurie trukdo gyvenime džiaugtis ir būti laisviems.

 

1950 m. Oscar Ichazo surado tai kaip sistemą, kaip žemėlapį asmenybių tipuose sukurdamas tai ką turime šiandien. Šiandieną, tai plačiai paplitę ir surasta, jog kiekviena silpna pusė turi opoziciją – kaip aistrą ar dorybę, veiksmingumą gyvenime.

 

Toliau 1970  psichiatras Claudio Naranjo išplėtojo Ichazo‘s idėją ir padarė kiekvienos asmenybės tipo profilius, juos aprašė, surado bendras tipų sąsajas ir patologijas, bei nustatė motyvaciją, protinį veiksmingumą ir kitas tendencijas. Psichologas Don Riso tai išplėtė psichologijoje, suskirstydamas asmenybės pasireiškimus pagal įvairius lygius – tai visas žmogaus potencialas iki psichologinės patologijos.

Seminaras  paruoštas pagal enneagramų sistemą spauskite čia 

Comments (0)

Post a Comment

© 2016 Leela.lt - Kelionė į save per vidinį augimą
© 2016 Leela.lt - Kelionė į save per vidinį augimą